AKTUÁLNĚ / Společnost

Drážní inspekce našla další povolené šrouby na železnici z Brna do Přerova

VYŠKOV

Drážní inspekce v pondělí našla další povolené šrouby na železnici z Brna do Přerova, na které v neděli 5. června vykolejil nákladní vlak.

"Při kontrole jsme v pondělí narazili na další úsek železniční trati mezi Vyškovem a Ivanovicemi na Hané, kde nebyly správně dotažené šrouby. Na tuto skutečnost jsme upozornili Správu železniční dopravní cesty," uvedl vrchní inspektor Drážní inspekce Josef Dvořák.

"Po mimořádné události z minulé neděle jsme zadali okamžitou opravu a kontrolu celé trati mezi Brnem a Přerovem. Interním vyšetřováním jsme zjistili nesrovnalosti na dalších úsecích. Na těchto místech jsou naši pracovníci, kteří trať opravují. Na základě toho jsme na daných úsecích snížili rychlost," vysvětlil mluvčí SŽDC Pavel Halla.

Že by SŽDC o dalších místech s povolenými šrouby věděla, inspektor nevylučuje. "Je možné, že si provozovatel trať prošel a o dalších místech s povolenými šrouby ví. Proč však nejsou dotažené šrouby a je puštěný provoz na dvou místech, která jsme dnes našli, to se musíte zeptat provozovatele," řekl Dvořák s tím, že při kontrole místa vykolejení nákladního vlaku už byly šrouby z obou stran dotažené.

"O všech závadách víme už od minulého týdne a na všech máme naše pracovníky. Po vykolejení nákladního vlaku je trať pečlivě sledovaná a jsou na ní nadstandardní bezpečnostní postupy," uzavřel Halla.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.