AKTUÁLNĚ / Doprava

U Úval u Prahy byla dokončena přestavba dvou křižovatek na jednu
 
Autor / zdroj foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR

Úvaly

U Úval u Prahy byla dokončina přestavba dvou komplikovaných sousedících křižovatek na jednu. Stavba zajistí větší plynulost i bezpečnost silničního provozu.

Jde o křižovatku silnice I/12 s komunikací II/101 na Jirny a těsně sousedící křižovatku silnice II/101 s ulicí Pražskou. Šlo o dopravně složité místo, poblíž kterého se navíc staví nové nákupní centrum. Je tedy předpoklad, že intenzita provozu se zde zvýší, mimo jiné i proto bylo přikročeno k přestavbě tohoto dopravního uzlu na jeden celek.

Akci byla zahájena 13. září. Během stavebních úprav bylo odtěženo přibližně 1500 kubíků zeminy, která skončila v náspech, do těch bylo ještě dalších 1500 kubíků upotřebeno. Použita byla asfaltová hmota o celkovém objemu cca 3000 tun. Renovace se dočkal i systém odvodnění.

Délka přestavěného úseku silnice I/12 je 460 m, na komunikaci II/101 jde o 200 m a na ulici Pražské je to 60 m. Díky rozšíření silničního tělesa a vybudování nových připojovacích a odbočovacích pruhů teď tvoří celý prostor mnohem kompaktnější celek s lepšími rozhledovými poměry. Doplněn byl novým svislým i vodorovným dopravním značením a krajními ocelovými svodidly.

Zhotovitelem je společnost ČNES dopravní stavby a.s., která provedla práce za 19,5 mil. Kč bez DPH. 

Autor / zdroj: Jiří Veselý

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.