AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

V Šaraticích rozšiřují kapacity mateřské školy, navazují na první etapu dokončenou v minulém roce
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Shutterstock

ŠARATICE

V letošním roce byla zahájená výstavba II. etapy nové MŠ v Šaraticích a po jejím dokončení budou k dispozici celkem 3 oddělení vždy pro 25 dětí.  Přitom I. etapa byla zkolaudována a uvedená do provozu k 1. září minulého roku. Šaratické děti tak získaly k užívání jedno oddělení s veškerým potřebným zázemím. Další dvě třídy budou k dispozici po dokončení probíhající II. etapy.

Kvůli vysoké finanční náročnosti rozdělili rozšíření kapacit mateřské školy na dvě etapy.

Z důvodu velké finanční náročnosti byla realizace rozdělená na dvě na sebe navazující etapy. V první byla pro ilustraci postavená hrubá stavba celého objektu vč. střechy, společného technologického vybavení, přístupových komunikací a parkovacích míst. To všechno kvůli tomu, abychom mohli zkolaudovat a užívat alespoň jedno nové oddělení. Utratili jsme za to všechno zhruba 44 milionů korun, z toho bylo 20 milionů z dotace získané na MF ČR. V druhé etapě dokončíme dvě zbývající oddělení vč. hrací plochy a zázemí na střeše. To vše za dalších cca 24 milionů korun. I tentokrát bychom si rádi pomohli s dotačními penězi, o které se ucházíme v rámci Integrované strategie rozvoje Brněnské metropolitní oblasti,“ uvedl starosta obce Karel Kalouda (KDU-ČSL).

Původní školka se už nedala rozšiřovat. Šaratice tak musely reagovat na zvyšující se poptávku, a proto přistoupily k výstavbě nové mateřské školy.

„Myšlenka postavit v Šaraticích novou školku není přitom záležitostí posledních roků. Situace s nedostatečnou kapacitou předškolního vzdělávání se opakuje již více jak 20 roků a vždy se při zápisech řešilo, koho musíme a koho ještě můžeme přijmout. Přitom původní budova MŠ se nedala nijak rozšiřovat a jen jsme ji opravovali, aby splňovala stále rostoucí požadavky hygieny. Po dokončení stavby budeme moci nabídnout předškolní vzdělávání i v posledních letech často diskutovaným dětem, které ještě nepřekročily věkovou hranici 3 let a možná pomůžeme i maminkám v sousedních obcích,“ doplnil Kalouda.

Autor / zdroj: Karel Kalouda

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.