SPORT / Sport

Jihomoravský kraj navýšil podporu špičkových sportovních klubů
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ingimage / Leviathan

Jihomoravský kraj

Na vrcholovou přípravu, soustředění nebo i na samotnou účast na soutěžích – Jihomoravský kraj přispěje špičkovým sportovním klubům v regionu na jejich činnost. Dotační program na podporu vrcholového kolektivního sportu v regionu schválila ve středu 29. června 2022 krajská rada.

Dotační program je přitom určený především k podpoře olympijských sportů. „Na podporu špičkových klubů a oddílů na jižní Moravě jsme letos vyčlenili 16 milionů korun, a to je o jeden milion více než loni. Reprezentují kraj i za hranicemi země a jejich úspěchy pak motivují děti a mladé talenty u nás. Jsou to prostě spojité nádoby,“ uvedl hejtman Jan Grolich. Jak dodal, s dotací je bezprostředně spojena i propagace kraje, kdy logo kraje bude součástí sportovního oblečení podporovaných sportovců. Ti se také budou mimo jiné účastnit společných soustředění s talentovanými mladými sportovci v daném sportovním odvětví, budou navštěvovat mládežnické soutěže, autogramiády pro veřejnost apod.

O podporu mohou žádat až do 12. srpna 2022 sportovní kluby a spolky se sídlem na území Jihomoravského kraje, jejichž družstva dospělých reprezentují Jihomoravský kraj v nejvyšší nebo druhé nejvyšší celostátní soutěži v České republice nebo například v mezinárodní interlize.

Autor / zdroj: Alena Knotková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.