KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Muzeum letecké a pozemní techniky ve Vyškově.
V Muzeu letecké a pozemní techniky uvidíte stíhací, bombardovací, transportní i průzkumná letadla
Muzeum letecké a pozemní techniky ve Vyškově. 
Autor / zdroj foto: lhs-vyskov.cz

Muzeum letecké a pozemní techniky / Vyškov

Muzeum letecké a pozemní techniky nacházející se v areálu starého vojenského letiště ve Vyškově se řadí k největším expozicím svého druhu v České republice. K vidění jsou stíhací, bombardovací, transportní i průzkumná letadla, vrtulníky, letecké motory, vojenská bojová i přepravní technika.

Muzeum letecké a pozemní techniky se nachází v areálu starého vojenského letiště za Vyškovem u silnice na Prostějov. Zajímavou expozici vytvořila a spravuje Nadace Letecké historické společnosti, a to ve spolupráci s Armádou ČR.
Ačkoliv expozice ve svých počátcích obsahovala pouze 1 vrtulník, 2 letouny a výstavu fragmentů letounů sestřelených za 2. světové války, dnes už se rozkládá na ploše několika hektarů a řadí se k největším expozicím svého druhu v České republice.

Exponáty letecké a vojenské techniky jsou nashromážděny z různých vojenských útvarů, přičemž některé vystavené typy letounů se dosud používají.

K vidění jsou stíhací, bombardovací, transportní i průzkumná letadla (27 kusů), vrtulníky (7 kusů), letecké motory (13 kusů), vojenská bojová i přepravní technika (10 kusů), dělostřelecké zbraně (8 kusů), protiletadlové zbraně (4 kusy) a mnoho dalších. 
Nejstarší exponáty muzea představují vraky a části letounů havarovaných během 2. světové války, např. Messerschmitt Bf-109, Focke Wulf FW-190, Wellington B Mk.-X, B-17, Iljušin IL-2, IL-10 a další.

Více informací včetně seznamu exponátů, aktuálních akcí, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu lhs-vyskov.cz.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.