KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Popis: Muzeum letecké a pozemní techniky ve Vyškově.
Muzeum letecké a pozemní techniky ve Vyškově.
Autor / zdroj: lhs-vyskov.cz

V Muzeu letecké a pozemní techniky uvidíte stíhací, bombardovací, transportní i průzkumná letadla

VYŠKOV

Muzeum letecké a pozemní techniky nacházející se v areálu starého vojenského letiště ve Vyškově se řadí k největším expozicím svého druhu v České republice. K vidění jsou stíhací, bombardovací, transportní i průzkumná letadla, vrtulníky, letecké motory, vojenská bojová i přepravní technika.

Muzeum letecké a pozemní techniky se nachází v areálu starého vojenského letiště za Vyškovem u silnice na Prostějov. Zajímavou expozici vytvořila a spravuje Nadace Letecké historické společnosti, a to ve spolupráci s Armádou ČR.
Ačkoliv expozice ve svých počátcích obsahovala pouze 1 vrtulník, 2 letouny a výstavu fragmentů letounů sestřelených za 2. světové války, dnes už se rozkládá na ploše několika hektarů a řadí se k největším expozicím svého druhu v České republice.

Exponáty letecké a vojenské techniky jsou nashromážděny z různých vojenských útvarů, přičemž některé vystavené typy letounů se dosud používají.

K vidění jsou stíhací, bombardovací, transportní i průzkumná letadla (27 kusů), vrtulníky (7 kusů), letecké motory (13 kusů), vojenská bojová i přepravní technika (10 kusů), dělostřelecké zbraně (8 kusů), protiletadlové zbraně (4 kusy) a mnoho dalších. 
Nejstarší exponáty muzea představují vraky a části letounů havarovaných během 2. světové války, např. Messerschmitt Bf-109, Focke Wulf FW-190, Wellington B Mk.-X, B-17, Iljušin IL-2, IL-10 a další.

Více informací včetně seznamu exponátů, aktuálních akcí, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu lhs-vyskov.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Znojmo inspiruje. Městská zeleň chystá květiny pro Vyškov

Spolupráce mezi městy může probíhat v různých oborech. Příkladem je spolupráce Znojma s Vyškovem, který využije zkušenosti Městské zeleně Znojmo s mob

DNES SE STALO

HISTORIE8. srpna 1588

anglická flotila porazila v bitvě u Gravelines španělskou Armadu, čímž skončila španělská námořní dominance.

ZAJÍMAVOSTI8. srpna 1963

byl spáchán jeden z nejproslulejších zločinů 20. století - Velká vlaková loupež. Gang 15 lupičů v Anglii ukořistil celkem 2,6 milionu liber v malých bankovkách.

SPORT8. srpna 2002

se stal český atlet Roman Šebrle mistrem Evropy v desetiboji.

POZVÁNKA OBRAZEM